З погляду функціональності, всі ERP-системи в принципі однакові: всі призначені для вирішення тих самих завдань. Це як автомобілі: у всіх є чотири колеса, кермо, кабіна. Далі відмінності починаються у нюансах: матеріали у салоні, статус бренду та класу, швидкість розгону, надійність, вартість купівлі та обслуговування. Вибір багато в чому визначається смаком, звичкою, бажанням чи небажанням бути як усі.

  • Також і ERP-системи одного класу: у всіх є модулі для фінансового обліку, управління складом, SRM, CRM, планування та бюджетування і т.д. При такій постановці питання важливих відмінностей з погляду функціоналу немає. Відмінності можуть з’явитися в деталях реалізації, що виявляться при з’ясуванні вимог замовника.

«1С» — це бренд, назва вендора, який випускає величезну кількість програмних продуктів,

які називаються конфігураціями, розробленими на платформі 1С. Говорячи/чуючи 1C необхідно запитати, про яку саме конфігурацію йдеться. Це може бути «1С: Бухгалтерія», «1С: Торгівля та склад», «1С: Управління виробничим підприємством» (1С:УПП) і т.д.

За ступенем функціонального покриття найбільше правильно порівнювати SAP Business One з 1С: УПП.

  1. Як розвивалися системи:

SAP Business One — інший продукт. Він має інший інтерфейс, іншу логіку роботи, інші звіти (крім необхідного законодавством) тощо. 1С розвивається від бухгалтерського обліку. Решта функціонал добудовувався пізніше. Це спричиняє специфіку інтерфейсу, термінології, логіку роботи системи. SAP Business One розвивається від потреб управління в управлінні бізнесом. Менеджер не знає і не повинен знати специфіки роботи бухгалтера, термінології, яку той використовує. Тому і звіти, і логіка роботи інші. Бухгалтерія в такому випадку вторинна. Ніде у світі бухгалтер не відіграє таку важливу роль як в Україні. Так історично склалось. У Європі це співробітники нижньої та середньої ланки, які просто вносять дані у систему і приймають будь-яких важливих рішень. Останні зміни законодавства показують нам, що ми рухаємось убік Європи.

  1. Відкритий чи закритий програмний код?

Стандартні конфігурації 1С мають відкритий програмний код. SAP Business One має закритий програмний код Це означає, що за стабільність та коректність роботи системи несе відповідальність лише SAP. Ніхто не зможе змінити код ядра SAP Business One, тому що йому зручно. Завдяки цьому зберігається зворотна сумісність та перехід з версії на версію можливий швидко та безболісно.

  1. Мова програмування:

Зміни 1С розроблені своєю мовою програмування 1С. Партнери змушені розробляти свої рішення для 1С із використанням тієї ж технології. Розвитком технології 1С займається лише компанія 1С. SAP Business One використовується загальноприйняті технології розробки програмного забезпечення (VB.net, C#, Java).

  1. Різноманітність версій та конфігурацій:

Існує безліч конфігурацій 1С, розроблених самою компанією 1С, а також її партнерами. Найчастіше необхідний функціонал присутній не в одній конфігурації, а в різних. Наприклад, щоб отримати і бюджетування, і бізнес-аналітику, і управління складом потрібно використовувати не одну, а кілька конфігурацій. А це позначається на прозорості ліцензування, швидкості впровадження та, зрештою, на загальній вартості володіння.

SAP Business One існує лише у двох версіях на MS SQL та HANA. У версії HANA є вбудований BI, інших відмінностей немає. І тільки 4 види користувацьких ліцензій повнофункціональні та обмежені для фінансистів, логістів та CRM. Всі оновлення поставляються безкоштовно в рамках супроводу, який коштує фіксований відсоток вартості ліцензій за контрактом.

  1. Технологічні особливості та масштабованість (продуктивність).

SAP Business One працює на SAP HANA, що вивело SAP Business One на новий рівень масштабованості (підтримка великої кількості користувачів, що одночасно працюють), а також внаслідок архітектури база даних HANA має можливість побудови дволанкових BI-DB рішень на відміну від класичних триланкових BI-ETL- Warehouse.

  1. Для SAP Business One розроблено клієнтську програму для iOS (iPad, iPhone).

Безкоштовно. Будь-хто може завантажити з AppleStore.

  1. Для SAP Business One вже інтегровано з SAP ERP, MS Outlook, MS Word, MS Excel, Adobe Acrobat, Ariba, BOBJ, БОС-кадровик, ДоксВіжн (у розробці).