Для автоматизації процесу отримання відповідей на питання, а саме – можливості моделювання та планування завантаження виробничих потужностей – SAP Business One пропонує вам два методи розподілу ресурсів. Вони дозволяють отримати відповіді на питання, озвучені вище.

Від початкової дати вперед – завантаження ресурсів розподіляється в залежності від доступного завантаження на замовлення кожного конкретного дня. Перевіряється кожен день, починаючи з початкової дати: чи може доступне завантаження, з урахуванням інших виробничих замовлень, покрити необхідну кількість для виконання замовлення. Якщо кількості на вибрану дату недостатньо, система перевіряє доступну кількість для наступного дня і це повторюється доти, доки не буде завершено розподіл усієї необхідної кількості. Таким чином, ми отримуємо відповідь на перше питання: якщо почнемо сьогодні або в іншу дату, то виконаємо замовлення на таку дату.

Те ж саме відбувається при використанні методу – Від кінцевої дати назад, тільки аналіз доступності йде у напрямку від кінцевої дати до початкової. І якщо розрахунок покаже нам надмірну кількість необхідних годин на кінцеву дату, то ми отримаємо інформацію, що не встигаємо до потрібної дати і, відповідно, потрібно або посунути дату й домовлятися з клієнтом, або ж додавати ресурси на це замовлення.

Найголовніше, що вся ця інформація є у вас ще на етапі погодження та планування замовлень із вашим клієнтом. Отже, ви використовуєте оперативну та достовірну інформацію у спілкуванні з ним.