Галузь виробництва потерпає від неефективності. Хоча менеджери та інженери все більше часу присвячують аналізу статистичних даних (яких теж стає все більше й більше), багато фірм досі не можуть скласти конкретний план дій, щоб розв’язати свої проблеми.

Пропонуємо вашій увазі 5 порад від Арні Ґордона, який понад 40 років займається технологіями виробництва. Ці поради допоможуть оптимізувати виробничі процеси та підготуватися до впровадження ефективних програмних рішень.

1. ПІЗНАЙТЕ СИЛУ BUSINESS INTELLIGENCE

Термін business intelligence (BI) означає збір даних про різні процеси, що відбуваються на підприємстві, та їх аналіз. Ці дані допоможуть оптимізувати як підприємство, так і весь ланцюг постачання: можна порівнювати й обирати кращих постачальників, порівнювати роботу виробничих установок або підрозділів підприємств і визначити напрямки вдосконалення бізнесу. Ось приклад: припустимо, що на одному заводі певний процес виконується швидше, ніж на другому, і нам треба дізнатися причину. Для цього система business intelligence збере дані на обох заводах, а менеджери проаналізують їх, використовуючи технології ВІ. На підставі цих об’єктивних даних можна точно визначити, чому другий завод працює повільніше.

 

2. ОБ’ЄДНУЙТЕ В МЕРЕЖІ УСІ ЛАНКИ ЛАНЦЮЖКА ПОСТАЧАНЬ

Підприємства, які мають виробничі потужності та постачальників по всьому світу, часто неспроможні простежити, що саме відбувається в кожній ланці ланцюга постачання. Але є вихід: за допомогою найпростіших мережевих протоколів можна об’єднати всю необхідну інформацію. Це значно полегшить роботу операторам та інспекторам з якості.

Практика показує, що найбільш гнучкими є прості хмарні системи. Їх значною перевагою є те, що доступ можна отримати будь-коли і з будь-якого типу пристроїв – з комп’ютера чи мобільного пристрою.

 

3. КОНТРОЛЮЙТЕ ОБ’ЄМИ ВІДХОДІВ

Відходи, яких можна було б уникнути, – це одна з найбільших непотрібних витрат в сучасній економіці. До того ж марнування матеріалів і генерування надмірної кількості відходів – це серйозний удар по іміджу фірми, бо суспільство все більше уваги звертає на охорону середовища.

Тому варто проаналізувати всі процеси й виявити ті, що генерують найбільше сміття. Таким чином можна знайти способи зменшення кількості відходів або їх мінімізувати.

 

4. НЕ БІЙТЕСЯ ІДЕНТИФІКУВАТИ ПРОБЛЕМИ

Ця порада може здаватися дуже абстрактною та очевидною, але насправді вона важлива. Знавці бізнес-процесів часто говорять, що проблеми підприємства послаблюють виробничий процес. Якщо псується кілька ланок одночасно, весь “ланцюг” розпадається.

Тому не бійтеся відразу визнати існування проблем і якнайшвидше перейти до їх вирішення. Слабкі місця кожної фірми можна виявити на таких рівнях:

  • проблеми бізнес-процесу як такого;
  • ефективність дій конкретних співробітників;
  • проблеми в організаційній структурі фірми.

Як тільки проблему виявлено, треба її задокументувати й вжити заходів для її вирішення. Вичікування тільки погіршить ситуацію, ігнорування проблеми коштуватиме вам усе більше і більше.

 

5. ВИКОРИСТОВУЙТЕ СИСТЕМУ КОНТРОЛЮ ВИКОНАННЯ РОБІТ

Аналіз проблем дозволяє нам зрозуміти, що щось не так. Але не менш важливо, щоб співробітник, який зіткнувся з проблемою, мав можливість якнайшвидше формалізувати її та передати ресурсу, відповідальному за її рішення.

Якщо необхідність у модернізації систем управління процесами компанії виявлено і визначено як проблему, то це лише половина задачі. Менеджери повинні проявляти ініціативу і мати можливість оперативно її вирішити.

Для цього можна використовувати систему тікетінгу, яка передбачає формування і контроль виконання робіт з особистою відповідальністю і в визначений термін.

Якщо такий підхід досі не впроваджено, то проблема буде лише розростатися, а її вирішення вимагатиме все більших зусиль.

 

Підготовлено на основі матеріалу Forbes “Manufacturing Management: Five Ways To Improve Your Processes”.